Ze života občasného mystery shoppera a hotelového hosta

Víte co mě na téhle branži baví, vždycky, když máte pocit, že už jste zažili úplně všechno, tak Vás někdo překvapí, aneb pár příběhů ze života mystery shoppera v hotelu!

Vítejte v Karlových Varech
Místo: Jeden z top 5* hotelů v Karlových Varech

Den nezačíná špatně, vidina noci v luxusním hotelu, a ještě k tomu na vrub Evropské unie, která sponzoruje školení, které tady zítra povedu, večer následuje relax ve wellness a ráno super snídaně, jo to by šlo!

Přicházím k recepci. Recepční jako kočka našlapuje za recepcí a sebejistě si prohlíží toho floutka, který v džínách a košili nevypadá zrovna jako ruský oligarcha.

Doslovný přepis naší konverzace zní takto:

Recepční: Co chcete?

Já: Já tady u Vás budu bydlet

Recepční: To asi těžko.

Její pohled mi dává jasně najevo, že ona je tu pánem situace.  Jenže já se nedám, vidina mých šunek rozvalených v hotelovém spa je silnější, takže se nenechám odbýt!

Já: Měl bych tady mít pokoj, zařizovala to paní XY…

Následuje pár minut telefonátu, během něhož si mě po očku měří a hlídá, abych třeba neštípnul pár hotelových karamelek, které mají na recepci připraveny pro hosty. Po chvíli se ukáže, že došlo k omylu.

Jako chameleon mění během vteřiny výraz ve tváři a s úsměvem říká:  Já jsem na Vás čuměla jako kráva, co? Dáte si welcome drink?

Tím mi ukazuje, že je taky člověk, já jsem rád a dávám si rovnou dvojitý!

————–

Ta nová servírka je super, ale tržby nějak nejdou.

Místo: Restaurace v Jesenickém regionu.

Přicházíme s kolegy do náhodně zvolené restaurace. Usměvavá servírka přichází ke stolu s menu, vše vypadá poměrně běžně. Máme hlad, tak se těšíme, že si něco dáme.

Kolegyně Jarka: Tak já bych si dala tyhle těstoviny…

Následuje dlouhé zasyčení servírky, které signalizuje, že ona by si to teda rozhodně nedávala.

Kolegyně Jarka: Aha, a co třeba ta svíčková?

Servírka: sssss

Kolegyně Jarka: Aha a co byste mi tedy poradila?

Servírka: No támhle přes ulici je restaurace, kde docela slušně vaří.

Všechno se to ve mě bije. Nevím, jestli mám být naštvaný, nebo být rád. Možná nás totiž zachránila před žaludeční kolikou!

————–

Mysterák v 4* Deluxe

Místo: Krásný 4* hotel na Vysočině

Volá mi majitel krásného designového hotelu na Vysočině. Prý otevřel nový hotel, ale nějak to celé nefunguje. Hosti si stěžují a ačkoli do toho baráku nalil větší než malé množství investic, recenze i tržby prý nestojí za nic.

Příjezd:

Vcházím do hotelu plný očekávání. Recepční mě zahlédne, ale její reakce je zvláštní. Aniž by mě pozdravila, schová se pod recepční pult a vypadá to, že jen tak nevyleze. Ze zvědavosti nahlížím pod recepční pult a vidím, že si nazouvá kozačky. Za další 3 minutky vyleze nahoru a pozdraví. No to bychom měli.

Pokoj:

Při příchodu na pokoj se cítím jako bych vlezl do sauny. Totálně přetopeno, chybí už jen saunovací metličky. Soudím, že tady musí oknem proletět pořádné peníze. Otevírám tedy okna, odcházím z pokoje a po cestě zahlédnu pěkné lobby v chodbě, kde bych si mohl sednout a pořešit pár mailů.

Chodba lobby:

Tak jako si psi při procházce značkují své teritorium i zdejší pokojská si značí své území.  Na několika místech hromádky špinavého prádla a na hotelové vozíky se tady nehraje. Přicházím k pohodlným sedačkám na lobby a mám smůlu, tady to je také království pokojské Mařky. Čisté prádlo je rozložené na všech třech sedačkách a paní pokojská i přesto, že mě vidí s notebookem přešlapovat kolem, netváří se tak, že by měla v plánu s tím něco dělat.

Snídaně:

Přivítání strohým dotazem na číslo pokoje mě na duši nezahřeje. Nicméně přecházím, nabírám si jídlo, usadím se na nové designové židle a v klidu snídám, tak jako ostatní hosté. Jak se zdá, nejsem jediný, kdo má hlad. Servírka si totiž po chvilce sedne přímo na bufetový stůl a začne snídat taky. No jo, šunčička s křupavou houskou, to je pokušení.  Vytahuji z kapsy telefon a dělám si nenápadně fotku. Myslím, že tenhle report se bude majiteli moc líbit.

————–

Přeji Vám šťastnou ruku při výběru kolegů a ať se Vám daří!

0 replies

Přidejte vlastní komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Podělte se o svůj názor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *