Slovník protřelého hoteliéra

Přišlo tam něco z bukáče, tak to hoď jako opci do štaflí než udělám předautorizaci. Pokud Vám tahle věta přišla úplně normální, tak Vás už hotelnictví pohltilo a není cesty zpět – zjevně jste protřelý hoteliér a tenhle článek asi nebude pro Vás. No jo, ale co takový hoteliérský potěr, který se teprve rozkoukává a v nebezpečných vodách hotelnictví ho čeká množství nástrah. Proto jsme u nás v kanceláři udělali malý praktický slovník pojmů. Aneb pojďme si udělat legraci sami ze sebe.

Provize/ komise

Obdoba středověkého desátku, který se každý měsíc vyplácí firmám, které jako jediné pochopily, jak se v téhle branži vydělávají peníze.


Ředitelská porada – někdy také světově jako meeting boardu

Okouzlující půldenní monolog ředitele hotelu spojený s Vaším klimbáním.


Non refundable rate

Způsob jak odrbat pár turistů z Asie a USA předtím, než se 14 dní před příjezdem srazí ceny dolů o 40%.


Alokace

Kapacita držená prodejcům, kteří od zasedání měnového fondu v Praze nepřinesli žádný business.


Slevový portál

Perpetuum mobile na práci – krásný způsob, jak můžete držet Vás i personál v permanentním tahu a při troše štěstí na tom moc neprodělat.


Deadline

Okamžik, kdy začínáte na úkolu opravdu pracovat


Předautorizace

Důkaz, že v hoteliérství pracuje banda rasistů – proč by jako nemohl někdo ze Subsaharské afriky přijet na pár pohodových týdnů ve Vašem hotelu.


Superior pokoj

Prostě normální pokoj, který se liší jen jiným kobercem a o 3 cm větší TV a vyšší cenou.


Spam

Nevyžádaná pošta, v případě, že jí rozesíláme my, tak se jí neříká spam, ale newsletter.


Webmaster

Hotelová obdoba Yettiho, nikdy ho nikdo neviděl, ale všichni tvrdí, že existuje. Nezanechává stopy ve sněhu, ale teze o existenci podporují faktury, které se zjevují na stole v účtárně.


Eko-hotel

Dokonalý trik, jak nechat hostům celý týden stejné ručníky, na snídaně moci dávat obouchaná jablka ze zahrádky od babičky a ještě z toho vytřískat skvělé hodnocení.


Account manager z Bookingu

Mystická osoba, která se kvartálně zjeví ve Vašem hotelu a umí vyřešit všechny problémy světa – ekonomiku hotelu, politickou situaci ve Rwandě, kurděje, neštovice – vše snadno vyřeší aplikováním exkluzivní slevy ve výši 10-50%

0 replies

Přidejte vlastní komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Podělte se o svůj názor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *