Proč má smysl věnovat se profilu hotelu na Google

Už jen proto, že  Googlu válcuje celosvětově všechny vyhledavače a jeho data,  jdou napříč řadou míst na internetu i mimo něj, třeba do navigací!

Přirozené vyhledávání Google

Schválně si zkuste napsat do Googlu název Vašeho zařízení, nejspíše Vám vyskočí podobný obrázek jako ten, který zde přikládám a světe div se, velká část informací se zde propisuje z Google profilu – viz plochy v červeně označených rámcích.

Google maps

Informace z Google Plus se ukazují i v Google Maps (https://www.google.cz/maps ) – mapové aplikaci, které se těší velké oblibě, a kterou také používají jako mapový podklad některé navigace.

 Jak si profil přivlastnit a jak s ním pracovat?

Jednou z cest je vložení názvu Vašeho zařízení do Google Maps (https://www.google.cz/maps ), pokud ještě nemáte přivlastněný / vytvořený svůj profil na Google Plus, klikněte na ,,Jste vlastníkem firmy?“

Karlův most byl použit pouze jako ilustrační příklad, Vy samozřejmě hledejte své zařízení.

Po kliknutí Google ověří Vaši totožnost, a to buď přes telefonní číslo nebo zasláním přístupového hesla poštou (taky jsem se divil, že Google posílá korespondenční lístky..)

 Co dál?!

Až získáte přístupy, přihlaste se, doplňte veškeré firemní údaje, adresu, telefon tak, aby profil vypadal třeba jako Hotel Peras v Jeseníkách.

 Pracujte s recenzemi

Vzhledem k tomu, že se hodnocení propisují do řady míst na internetu, je klíčové mít na Google dobré recenze. Snažte se tedy nasměrovat k napsání recenze spokojené klienty a ideálně na hodnocení i reagujte.

      

Přeji pěknou zábavu!

0 replies

Přidejte vlastní komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Podělte se o svůj názor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *