Jak najít nové prodejní kanály pro hotel

Úplně jednoduše… 🙂 Nemusíte pobíhat po zahraničních veletrzích, stačí vám internet. Vžijte se do role svého potenciálního zákazníka. Co napíše do vyhledavače, když hledá ubytovací zařízení vašeho typu? Nesmíte však zapomenout před vyhledavačem schovat Vaší identitu, jak si popíšeme dále.

Pokud jste například hotel v Olomouci, pravděpodobně napíše do vyhledávače jedno z těchto slov nebo jim podobné:

  • Ubytování Olomouc
  • Hotel Olomouc
  • Penzion v Olomouci

Vezměte slova, která vás napadnou a vložte je do vyhledávače (Google nebo Seznam), šup a máme hromadu potenciálních prodejních kanálů. Stačí je jen kontaktovat a zjistit detaily spolupráce.

Stejným způsobem můžete zapracovat i u ostatních segmentů, ať jde o wellness pobyty, pobyty pro seniory, atd atd..

To samé můžete udělat i v zahraničí, stačí si přeložit dané klíčové slovo. Pokud daným jazykem zrovna nevládnete, můžete použít Google Translator. Ale pozor, teď nestačí jen vložit dané klíčové slovo do vašeho Googlu, ten totiž moc dobře ví, že jste v ČR, obvykle čtete články v češtině, a proto vám zobrazí úplně jiné stránky než člověku, který sedí v Německu a má jinou rodnou řeč. Proto je potřeba použít tzv. anonymizér, který částečně schová vaši identitu a nabídne vám podobný výsledek jako zmíněnému Němci. Například www.anonymouse.org

0 replies

Přidejte vlastní komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Podělte se o svůj názor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *