David versus Goliáš – jak může malý hotýlek převálcovat velké hotely

Často od majitelů malých hotelů a penzionů slyším, že je pro ně těžké konkurovat velkým hotelům, které jsou často velmi dobře zafinancované a nabízí spoustu doprovodných služeb. Myslím, že být malý může být naopak výhodou, velká část potenciálních klientů preferuje menší zařízení, v kterých se člověk necítí jako v anonymním třísetpokojovém úlu. Pojďme se podívat, jak tuto zdánlivou nevýhodu přetočit do výhody.

David versus Goliáš - jak může malý hotýlek převálcovat velké hotely

Neprodávejte jen pokoj, ale i svou tvář

Nebojte se personalizovat své prezentace fotkami a profilem lidí, kteří v provozu pracují, u malého rodinného podniku to rozhodně dává smysl.

Lidé čím dál tím více žijí v jakémsi virtuálním světě emailů a sociálních sítí a často jsou okouzleni právě jednoduchým osobním přístupem.

Navíc i pro personál může být vtažení do utváření Vašeho produktu motivací, věřte mi, že i když při vytváření takové prezentace servírka i pokojská budou brblat, tak první věc, kterou po zveřejnění udělají, že ji ukáží rodině a přátelům.

Ukažte hostům na koho se mohou těšit, například na našich Hotel Solutions stránkách jsou fotky všech lidí a profily klíčových osob . Často mně klienti zmiňují, že tyto popisky četli a třeba i na základě nich se rozhodli právě pro nás.

Nebojte se i u jednotlivých rubrik na webu, jako jsou například svatby nebo firemní akce, představit a ukázat ty, kteří za realizací stojí. Je dokázané, že lidé mají menší ostych spojit se s konkrétním člověkem, než zaslat dotaz na anonymní email.


Texty – aneb příběh prodává

Prodej hotelu je o emocích a nevyhrává ten, kdo má nejlepší postel, ale často ten, kdo má nejlepší příběh.

Zahrňte do textů na web i na prodejní kanály Vaše silné stránky – nebojte se přímo uvést, že jste malý rodinný hotel, kde si hosté užijí atmosféru klidu a pohody.

 

Příklady dobrého využití textů aneb fantazii se meze nekladou:

V našem malém penzionu najdete 5 krásných pokojů, které nabízí absolutní klid. Oproti velkým hotelům nabízíte rodinnou atmosféru a osobní přístup.

,,Název místa, kde se hotel nachází” jsme doma a proto Vám rádi poradíme kam v okolí na výlet i večeři.

Celý penzion je možné rezervovat i pro menší firemní akce, kde nebudete rušeni jinými hosty.

Každé ráno pro Vás připravujeme, snídaně z našich domácích surovin, můžete se těšit na naše domácí lívance a koláče, vejce od našich slepic i slaninku od místního řezníka.


Že nemáte wellness a konferenční prostory??

Nevadí, i když nedisponujete vlastními prostory můžete pracovat s tím, co nabízí Vaše lokalita. Dodavatelé těchto služeb Vám rádi poskytnou i své fotografie. Přeci prodáváte jejich služby.

 

Konference

Například u jednoho hotýlku jsme pro firemní akce zmínili, možnost rezervovat

pro firemní akce jedinečné prostory místního zámku, kde lze uspořádat jednání.

Samozřejmě nedoporučuji uvádět nabídku konkurenčních hotelů, ale často naleznete i jiné varianty.

 

Wellness

Nemáte wellness? A co takhle využít wellness, který je jen kousek od Vás nebo místní masérku?

 

 

Atrakce

Bungeejumping, čtyřkolky, půjčovna kol, půjčovna lodiček….vše se dá na objednávku zařídit a v mnoha případech Vám poskytovatelé rádi poskytnou i provizi za zprostředkování, proč tedy tyto služby nenabídnout svým klientům.

Jak pro turisty, tak pro pořadatele firemních akcí bude rázem mnohem zajímavější.


Jděte dál než konkurence

Osobní přístup

Pracujte s Vaším hotelovým systémem jako s databází hostů – pokud víte, že Váš stálý host miluje Váš borůvkový koláč, tak mu kousek připravte na pokoj při příjezdu.

 

Osobní marketing

Pošlete stálým hostům ručně psanou pohlednici jako přání k narozeninám nebo Vánocům. Kdy jste naposledy dostali pohlednici?? Věřte, že takovýto marketing dělá jen miziví zlomek hotelů a rozhodně vyniknete. A hosté nezapomenou.

Recenze

Všichni pořád slyšíme, jak jsou recenze klíčové..u malých zařízení se s nimi můžete doslova mazlit – odpovídejte na všechny recenzem žádejte spokojené klienty o jejich napsání. Nechte o sobě slyšet z první ruky – od spokojených hostů.


Buďte sami sebou

Máte jako koníček kola, koně, motorky?? Co takhle oslovit cílovou skupinu, které opravdu rozumíte a nabídnout jim služby přesně pro ně.

Můžete to udělat tak, že obvoláte sportovní kluby, nebo se zapojíte do diskusí na sociálních sítích.

 

Pokud danou oblast opravdu znáte a baví Vás, máte obrovskou výhodu, kterou můžete snadno využít.


 

Tak vzhůru do toho, co je malý to je hezký. Tak to koukejte klientům pořádně prodat!

0 replies

Přidejte vlastní komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Podělte se o svůj názor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *