8 kroků pro více rezervací z hotelového webu

Jestli víte, jak byste líp utratili peníze co platíte portálům na provizích, tak čtěte dál.. V tomto článku jsem pro Vás připravil několik snadných a ověřených tipů, jak zvýšit prodeje přes hotelový web a snížit náklady na provize, tak jdeme na to.

1. Oficiální stránky

Zkuste si zadat do Googlu název Vašeho hotelu a podívejte se, jaké stránky vyskočí na předních pozicích, vsadím se, že jsou mezi nimi nejenom Vaše vlastní webové stránky, ale i stránky portálů. Některé dokonce mají doménu podobnou názvu Vašeho hotelu, problém je v tom, že průměrný uživatel internetu nepozná rozdíl mezi doménou portálu např. www.ubytovanihotelpepik.cz a Vaší doméně www.hotelpepik.cz Proto to lidem musíme usnadnit. Ve Vašem webu existuje políčko, kterému se říká ,,Popiska‘‘, tato záložka ovlivňuje co se lidem zobrazí při vyhledávání viz obrázek. Vložte do ní kromě názvu hotelu i informaci o tom, že se jedná o oficiální web. Např. Hotel Pepík Praha – Oficiální web Takto je na první pohled jasné, které stránky jsou ty oficiální. Nezapomeňte také na ostatní jazykové mutace!

2. PPC kampaně cílené na název hotelu

PPC kampaním se věnuji v Ebooku, který si na stránkách můžete stáhnout. Pokud ho ještě nemáte, stáhněte si ho na titulní stránce blogu. Zaměřte PPC kampaň i na název Vašeho hotelu, obvykle stačí nastavit malou cenu za proklik a získáte více rezervací napřímo. Kampaň můžete snadno cílit i do zahraničí, samozřejmě je nutné mít stránky i v jazyku, na který cílíte. :0)

Pokud nejste zrovna příznivce technologií a nechcete jít podle návodu, který jsem napsal, ozvěte se, pomůžeme Vám kampaně nastavit tak, aby fungovaly a neutráceli jste tam příliš peněz.

3. Ochranná známka na název hotelu

Pokud vlastníte ochrannou známku na název Vašeho ubytovacího zařízení, můžete na Google i Seznamu zablokovat jiným portálům reklamu cílenou na Váš název. Pokud ochrannou známku ještě nemáte, určitě si jí zařiďte, za několik tisíc korun máte jistotu, že hotel přes ulici nebude mít stejný název a ještě ušetříte na provizích. Více na stránkách Úřadu průmyslového vlastnictví http://www.upv.cz/cs.html

Až budete ochrannou známku mít, vyžádejte zablokování reklam zde:

4. Výhody pro klienty

Další jednoduchou taktikou je nabídnout lidem na vlastních stránkách něco navíc. Ideálně takové věci, které nás moc nestojí..např. welcome drink, sleva do restaurace..atd, zamyslete se, co můžete nabídnout Vy, tak aby Vás to nijak nezatížilo, ale zároveň to potenciálním zákazníkům dobře znělo. :0)

5. Online rezervace a kontaktní údaje

Online rezervace i kontaktní údaje cpěte všude tam, kde to dává smysl … :0) Musí být na očích v každé záložce ve vrchní části webu. Netrapte lidi proklikáváním se do záložky kontakt, nebo prehistorickým poptávkovým systémem.

6. Personalizujte Váš web

Dávejte do webu rovnou kontakty na konkrétní osoby a rovnou jejich telefonní číslo a email, případně i tvář.  Pro klienta je příjemné vědět, kdo je na druhé straně a přinese Vám to více poptávek.

7. Pracujte s akčními nabídkami ve všech segmentech

S tímhle jsem trochu otravný napříč články, ale věřte, že vím proč.  Dejte potenciálnímu klientovi jasně najevo, že už našel to pravé a ať nehledá dál a to ať už vybírá balíčky, nebo plánuje firemní akci.

8. Zase ten recepák

Odchytávejte si hosty v hotelu napřímo a vysvětlete jim, proč je tak super rezervovat napřímo (viz bod 4), pokud se k Vám host potřetí vrací a opět rezervuje přes Booking, tak je něco špatně…buď nemáte sexy nabídku (bod 4), nebo jí nikdy neviděl.. 🙂

1 reply

Přidejte vlastní komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Podělte se o svůj názor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *